قوانین عمومی

کلیه اصول و رویه، وب سایت حراجی24 منطبق با قوانین تجارت الکترونیک و ساماندهی می باشد . در صورتی که در قوانین مندرج، رویهها و سرویس های ما تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود، مطابق با به روز رسانی هایقوانین ساماندهی مشتریانی که از تاریخ 99/10/20 به قبل ، اعتبار(سکه) خریداری کرده اند وب سایت با مشتریان طبق قوانین سابقعمل می کند.

 


قوانین
در وبسایت حراجی 24 کاربران جهت شرکت در حراجی ها نیاز به خرید سکه دارند ( سکه واحد پولی درون سایتی می باشد ) و نسبت به قیمت کالا ها مقدار سکه ورودی آنها متغیر می باشد و مبلغ پرداختی همیشه در پنل مشتریان باقی می ماند تا زمانی که درخواست بازگشت وجه خود را دهند و در زمان درخواست , حسابداری وبسایت ظرف مدت 24 الی 48 ساعت طبق قوانین بانکی , مبلغی را که مشتریان برای خرید سکه پرداخت کرده اند را به حساب آنان باز می گردانند، لازم به ذکر است وبسایت هیچگونه نفعی از این نقل و انتقالات ندارد و کاربران بدون ضرر در حراجی ها شرکت می کنند .
وبسایت به سه روش حراجی برگزار می کند تا کاربران با تنوع بیشتری در حراجی ها شرکت کنند و این باعث ایجاد تمایز بین این وبسایت با سایر سایتهای حراجی می شود . در تمام روشهای حراجی حقوق کاربران برابر است و همه به صورت یکسان شانس برنده شدن دارند و وبسایت هیچگونه هزینه مازادی بابت روشهای مختلف حراجی از مشتریان دریافت نمی کند.
استفاده از نام حراجی24 و محتوای وب‌سایت حراجی24 تنها برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع می‌باشد. هرگونه سوء استفاده از محتوای این وب‌سایت پیگرد قانونی داشته و استفاده تجاری از محتوای این وب سایت با توافق کتبی دو طرف امکان پذیر است.
جهت ارتباط با حراجی آنلاین حراجی24 میتوانید با ایمیل info@haraji-24.com در ارتباط باشید.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش
روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می شوند. حراجی24 به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت نام در حراجی را می دهد.
کلیه سفارش های ثبت شده در سایت حراجی24 به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می گیرند.


مراحل لغو سفارش توسط وب سایت حراجی24
در صورتی که کارشناسان فروش حراجی24 متوجه بروز هرگونه خطا نسبت به درج ارزش ریالی، غیراصل بودن و یا معیوب بودن کالا بعد از برگزاری حراجی شوند، نسبت به حل مشکل دراولین فرصت اقدام می نمایند، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای حراجی24 محفوظ است و وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری عودت داده می شود و مشتری با ورود به سایت حراجی24 می پذیرد از این امر آگاهی کامل  داشته و حق هر گونه اعتراض را از خود سلب می نماید.

کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود، امکان پرداخت در محل برای خریداران وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارشات از طریق درگاه پرداخت اینترنتی تسویه شود.

نحوه ی ارسال کالا توسط وب سایت حراجی 24
با توجه به اینکه حراجی24 وب سایت حراجی و مزایده ی آنلاین می باشد و تلاش دارد تا سطح گسترده ای از کالاهای مورد نیاز مشتریان را به حراج بگذارد لذا کالاها از مجموعه های مختلف همراه با فاکتور و در صورت داشتن ضمانت مطابق با قوانین تجارت الکترونیک برای مشتریان ارسال می شود. مراحل ثبت و ارسال سفارش توسط وب سایت حراجی24 انجام و پیش فاکتور برای خریدار ارسال می شود و در صورت بروز مشکل قابل پیگیری می باشد.

انصراف از خرید
کلیه شرایط انصراف از خرید بر طبق قوانین "نماد اعتماد الکترونیک" صورت می گیرد، اگر مشتریان پس از ثبت سفارش، پیش از ارسال و یا پس از ارسال کالا از خرید خود به هر دلیل منصرف شوند، هزینه ارسال و بازگشت کالا به عهده مشتری می باشد و در این حالت نیز مبلغ کالا پس از کسر کارمزد عودت داده می شود، در این حالت نباید بسته بندی کالای ارسالی باز و یا مخدوش شده باشد.

خسارت در هنگام حمل و نقل
حراجی24 همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیه سفارشات در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد، با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و حراجی24 تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را شرکت حمل کننده جبران می کند.
آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش حراجی24 اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش حراجی24 ارسال شود.

نحوه شرکت در انواع حراجی ها
نحوه شرکت در حراجی ویژه چگونه است؟
در این روش حراجی محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان و تعداد پیشنهادها وجود ندارد و فقط کافی است کاربران به میزان لازم اعتبار(سکه) در اختیار داشته باشند، زمانی كه ثانيه شمار حراجی به ثانيه12 برسد حراجي شروع شده و با كليك بر روي گزينه پيشنهاد دهيد به میزان ذکر شده قیمت افزایش می یابد و نام كاربر پیشنهاد دهنده ثبت می شود همچنین به مقدار تعیین شده سکه از حساب کاربر کسر می گردد و ثانيه شمار مجدداً بر روي ثانيه12 بازگشته و شمارش معكوس انجام می دهد اين روند تا زمانی كه ساير كاربران پيشنهاد دهند ادامه پيدا می كند و زمانی که ثانیه شمار به صفر برسد حراجی به پایان رسیده و برنده مشخص می شود.

نحوه شرکت در حراجی کلاسیک چگونه است؟
کاربران پس از ثبت نام در حراجی مورد نظرشان می توانند پیشنهادات خود را به صورت محدود ثبت نمایند، زماني كه ثانيه شمار حراجي به دقیقه1 برسد حراجی شروع شده و با هربار ثبت قیمت از سمت کاربران ثانیه شمار مجدداً بر روی دقیقه1 بازگشته و شمارش معكوس انجام می دهد اين روند تا زمانی كه ساير كاربران پيشنهاد دهند ادامه پيدا می كند و زمانی که شمارش معکوس حراجی به صفر برسد حراجی به پایان رسیده و برنده اعلام می شود.

نحوه شرکت در حراجی نامحسوس چگونه است؟
کاربران پس از ثبت نام در حراجی فقط یکبار می توانند پیشنهاد خود را ثبت نمایند، در این روش حراجی امکان تغییر و یا مشاهده مبلغ پیشنهادی سایر کاربران وجود ندارد و کاربری که بالاترین پیشنهاد را داده است به عنوان برنده اعلام می شود.

 

در صورت برنده شدن کاربران می توانند یکی از متدهای زیر را انتخاب نمایند

دریافت کالا: مشتریان پس از برنده شدن در حراجی ها می توانند با قیمت پیشنهادی خود اقدام به خرید و دریافت کالا نمایند.

دریافت سکه: زمانی که مشتریان مایل باشند مجددا در حراجی ها شرکت کنند می توانند با انتخاب گذینه دریافت سکه، سود حراجی خود را همراه با ده درصد سکه هدیه دریافت نمایند.

دریافت وجه نقد: در صورتی که کالای به حراج گذاشته شده مناسب همه ی اقشار جامعه نباشد، گذینه دریافت وجه نقد برای مشتریان در نظر گرفته شده مشتریان می توانند با انتخاب این گذینه سود حراجی خود را با کسر ده درصد دریافت نمایند.


شرایط عمومی عضویت

•ماده1: کارمزد وب سایت حراجی24 ده درصد از هربار خرید سکه ی کاربران می باشد، در صورتیکه کاربران در حراجی ها برنده نشوند و درخواست بازگشت وجه خود را ندهند ، هوش مصنوعی وبسایت همه روزه راس ساعت ده صبح، سکه های مصرفی کاربران را با کسر 10 درصد به پنل کاربریشان بازگشت میدهد.

•ماده2: مشتریان باید به این نکته توجه داشته باشند، در صورتی که به میزان سکه ای که خریداری کرده اند، در حراجی ها سود کنند سکه از پنل کاربریشان کسر می گردد واین به معنای متضرر نشدن مشتریان در حراجی ها می باشد.

•ماده3: پس از درخواست مشتریان مبنی بر بازگشت وجه پرداختی(سکه) خود پس از کسر کارمزد و کسورات قانونی مبلغ به حساب مشتریان واریز می شود.
•تبصره1: کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می‌بایست به عضویت سایت درآیند.
•تبصره2: در مورد اشخاص حقیقی ، طبق قوانین مدنی و تجاری ایران , تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت حراجی24 درآمده و از خدمات سایت استفاده كنند.
•تبصره3: اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.
•تبصره4: کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.
•تبصره5: کلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل ارسال و دریافت کالا و برخی مشخصات فردی از شما درخواست می شود. كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد. و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
•تبصره6: کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اطلاع قبلی حق ابطال حراجی را دارد.

•تبصره7: سایت حراجی24 مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.
•تبصره8: کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست های سایت ملزم به تایید مجدد می باشند .
•تبصره9: حراجی24 اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.
•تبصره10: هر کدام از روش های حراجی با یکدیگر تفاوت دارند از کاربران خواسته میشود قبل از شروع حراجی نحوه شرکت درآن را بطور کامل مطالعه کنند.
•تبصره11: كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت در حراجی24 را بدهد. حراجی24 حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.
•تبصره12: در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.
•تبصره13: با قبول این توافق نامه، حراجی24 مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .
•تبصره14: كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود. و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت پس از گذشت 48 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
•تبصره15: ارتباط با کلیه بخش های سایت از طریق “تماس با حراجی24” که لینک آن در صفحه اول سایت موجود است برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.
•تبصره16: در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
•تبصره17: آدرس و یا حساب بانکی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و یا حساب معرفی شده جهت واریز وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد.
•تبصره18: سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

•تبصره19: کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت‌های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.


•تبصره20: مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.
•تبصره21: همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
تبصره22: خریدار محترم می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا در خرید مستقیم دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییده لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی ، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).
•تبصره23 : کاربران توجه داشته باشند که حراجی ها فقط در صورت بروز مشکلات فنی از قبیل قطعی سرور و... لغو و مجددا در روز بعد برگزار و تمامی سکه های مصرفی کاربران بازگشت داده می شود , مسئولیت بروز مشکلاتی از قبیل قطعی اینترنت لحظه ای از طرف اپراتورهای مختلف به عهده ی کاربران می باشد.

•تبصره24: در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا ( از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی ، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری )، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت مبلغ کسر شده نیز به حساب ایشان واریز یا در صورت موجود بودن کالای خریداری شده ، برای ایشان ارسال خواهد شد.
•تبصره25: کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش ، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.
•تبصره26: کاربر موظف است پس از برنده شدن در مزایده تا 12 ساعت پس از اتمام مزایده از طریق مدیریت حساب خود و صفحه مواردی که برنده شده ام درخواست فاکتور دهد و فرم درخواست فاکتور را با دقت پر نمایند در غیر این صورت طبق شرایط کارشناسان وب سایت تصمیمات لازم را خواهند گرفت.

•تبصره27: زمانی که مشتریان سکه خریداری می نمایند وبسایت علاوه بر مبلغی که مشتریان بابت خرید پرداخت کرده اند مبلغ ده درصد از خرید را به عنوان کارمزد از آنان دریافت می کند، پس از اینکه کاربران در حراجی ها شرکت کردند و تمامی یا بخشی از سکه های خود را مصرف نمودند، می توانند در همان روز از طریق پنل کاربریشان درخواست بازگشت وجه خود را دهند درغیر این صورت این امر به معنای تمایل به شرکت در سایر حراجی ها می باشد و هوش مصنوعی وب سایت مجددا در روز بعد سکه های مصرفی کاربران را با کسر کارمزد به پنل کاربریشان عودت خواهد داد.
•تبصره28: احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :
بند1. از طریق ارائه کد تحویل کالا به پست و وارد نمودن این کد توسط سایت و از طریق پنل ارتباطی سایت
بند2. در صورتیکه از روش‌ فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.
•تبصره29: در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا ، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
•تبصره30: چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
•تبصره31: خخریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید و به دلیل تفاوت در شیوه ارسال هر نوع کالا امکان تحویل در زمان‌های مختلف برای هر کالا وجود خواهد داشت . بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.


نمایندگی
حراجی24 در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. در حال حاضر جهت خرید تنها باید به وب سایت حراجی24 مراجعه و سفارش خود را ثبت کنید.

قوه قهریه
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، حراجی24 هیچ گونه مسئولیتی ندارد.